Marzec Miesiącem Matematyki

matematykabezgranic

W ramach organizowanego w naszym Liceum Miesiąca Matematyki 7 marca 2017 odbył się finał Międzynarodowego Konkursu „Matematyka bez granic”. Jest to konkurs międzyklasowy, adresowany do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie wzięła udział klasa I a przygotowywana pod kierunkiem pani Jolanty Jastrząb. Uczniowie mieli do rozwiązania 13 zadań, z czego pierwsze polecenie było podane w języku angielskim. Należało przetłumaczyć treść zadania i zapisać rozwiązanie w języku angielskim. W konkursie liczyły się: umiejętność współpracy, podział zadań w grupie, wyobraźnia i zdolności językowe. Zadania nawiązywały do konkretnych sytuacji życiowych i pokazywały zastosowanie matematyki w życiu codziennym. Mają zróżnicowany stopień trudności, więc każdy uczeń w klasie mógł się czymś wykazać.

Udział w konkursie pozwolił na wykorzystanie własnej inicjatywy w rozwiązywaniu zadań oraz na rozwijanie kreatywności uczniów. Dał on również możliwość sprawdzenia swojej wiedzy oraz porównania jej z wiedzą swoich rówieśników z krajów Unii Europejskiej.
Podsumowanie wyników konkursu w regionach planowane jest na przełomie maja i czerwca 2017 roku.