„Chłopska Szkoła Biznesu”

W czwartek 9 marca uczniowie klas 1a i 1c wzięli udział w projekcie ROPS „Od potrzeb do rozwiązań. Tworzymy przestrzeń do godnego życia Małopolan” z wykorzystaniem gry edukacyjnej „Chłopska Szkoła Biznesu” realizowanego we współpracy z: Małopolskim Instytutem Kultury, Małopolskim Ośrodkiem Koordynacji Ekonomii Społecznej oraz Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Krakowie. Zajęcia z wykorzystaniem gry symulacyjnej wymagały od uczniów m. in. łączenia kompetencji z zakresu rożnych przedmiotów edukacyjnych, w tym: geografii, historii, wiedzy o społeczeństwie i podstaw przedsiębiorczości. Uczniowie jednocześnie współpracowali w grupach i rywalizowali, a para która zwyciężyła, została zaproszona do udziału w rozgrywkach regionalnych, które odbędą się w Krakowie. Zajęcia odbywały się pod opieką pani Agnieszki Ruty i pana Leszka Lechowicza.