Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców

mistrzostwa powiatu w pice siatkowej chopcow 48 20170320 1843878566

7 marca 2017 roku na naszej hali sportowej j odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców w ramach rozgrywek Małopolskiej Licealiady Młodzieży . Turniej był jednocześnie eliminacją do szczebla rejonowego zawodów kończących się finałem wojewódzkim. Awans uzyskiwała najlepsza drużyna z turnieju. Do zawodów przystąpiły tradycyjnie wszystkie szkoły z terenu naszego powiatu, tj ZSP w Brniu, PCEiKZ w Szczucinie, ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz oczywiście gospodarz – ZSP nr 1.

Organizatorem zawodów była nasza szkoła którą reprezentowali nauczyciele wf p. Borsa Michał i Borsa Jolanta, oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy fundator Pucharów i medali dla zwycięzców. Sędziami turnieju byli p Borsa Jolanta, p. Borsa Michał i p. Panek Mirosław.
Turniej został otwarty przez Dyrektora ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej p. Barbarę Golemo która przywitała przybyłych zawodników i życzyła im sukcesów w rozgrywkach. Zasady rozgrywania spotkań i kolejność została przedstawiona przez sędziego głównego p. Michała Borsę. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, o kolejności decydowały kolejno liczba zwycięstw, zdobytych setów i małych punktów. Spotkania były bardzo wyrównane , kilka z nich musiało zostać rozstrzygnięte dodatkowym setem tie-breakiem. Ze zmagań zwycięsko wyszła drużyna PCEiKZ ze Szczucina pokonując wszystkie drużyny, natomiast o kolejności pozostałych miejsc decydowały małe punkty, które po przeliczeniu dały ostateczną kolejność . Dzięki walce o każdy punkt udało się wywalczyc naszym chłopcom wice mistrzostwo powiatu !!!
1. PCEiKZ Szczucin
2. ZSP nr 1 Dąbrowa Tarnowska
3. ZSP Breń
4. ZSP nr 2 Dąbrowa Tarnowska
Po zakończonym turnieju nagrody w postaci pucharów, dyplomów i medali wręczyła dyrektor ZSP nr 1 Barbara Golemo wraz z p. Michałem Borsą.
Awans do turnieju rejonowego uzyskała drużyna PCEiKZ w Szczucinie.
Gratulujemy!!!!
Opracował