"Młodzież zapobiega pożarom''

pozarniczy2017

23 marca 2017 r. w budynku Centrum Polonii w Brniu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom''. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 1 b Wiktoria Stal i Dominik Starzyk. Turniej ten co roku odbywa się pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom" i ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.