Powiatowy konkurs czytelniczo – recytatorski „125. rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena”

2017.03.30

powiatowy konkurs czytelniczo recytatorski 27 20170330 1196894285

29 marca już po raz 6. odbył się powiatowy konkurs czytelniczo – recytatorski. Tym razem p. A. Janczak i p. J. Lech zorganizowali go pod hasłem „125. rocznica urodzin J.R.R. Tolkiena.” W zmaganiach wzięli udział uczniowie z 8 gimnazjów z powiatu dąbrowskiego (z obu gimnazjów w Dąbrowie Tarnowskiej, z gimnazjów w: Gruszowie Wielkim, Gręboszowie, Mędrzechowie, Radgoszczy, Radwanie i Szczucinie). Gimnazjaliści musieli wykazać się zarówno dobrą znajomością utworu Tolkiena pt. Hobbit, czyli tam i z powrotem, jak i dużymi zdolnościami recytatorskimi.

Poziom pierwszej części konkursu był bardzo wyrównany, aż 4 uczestników rozwiązało test bezbłędnie, większość straciła zaledwie 2-3 punkty, dlatego decydująca okazała się umiejętność pięknej recytacji. Uczniowie musieli zaprezentować utwór poetycki lub fragment prozy poświęcony tematyce fantastycznej. Jury w składzie: p. B. Białas, p. A. Janczak i p. J. Lech oceniali uczestników w trzech kategoriach: dobór repertuaru, dykcja i interpretacja. Po podsumowaniu wyników z obu części okazało się, że najlepszy był Mateusz Minor z Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej (przygotowany przez p. Lucynę Chojnowską). II miejsce wywalczyła Justyna Kłos-Kufel z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej (przygotowana przez p. Danutę Pikul), III lokatę zajęła Liwia Soja z Gimnazjum w Szczucinie (do udziału w konkursie zachęciła ją p. Wiesława Zamora).
Gratulujemy zwycięzcom! Dziękujemy wszystkim nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursu a młodzież zapraszamy do udziału w podobnym turnieju za rok!