Relacja z pobytu Largi

2017.05.04

pobyt wolontariuszki 4 20170508 1421171425

W dniach 21.03. - 31.03. 2017 r. I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki
w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziła Largeith Medina, studentka z Kolumbii (a dokładniej z miasta Barranquilla). Studiuje ona stosunki międzynarodowe, w przyszłości ma zamiar pracować
w ambasadzie kolumbijskiej. Interesuje się piłką nożną.

Largeith piękną angielszczyzną, posiłkując się przygotowanymi prezentacjami, opowiadała o swoim kraju. Na lekcjach omawiano historię, geografię, folklor, tradycje, klimat i środowisko Kolumbii. Studentka opowiadała również o mieście, w którym mieszka (ciekawostką jest, iż z Barranquilla pochodzi znana piosenkarka Shakira). Oprócz poznawania kultury i historii Kolumbii młodzież miała okazję porozmawiać na różne tematy, które ich zainteresowały, między innymi dyskutowali z Largeith o szkolnictwie w Polsce i Kolumbii, życiu codziennym oraz o swoich zainteresowaniach. Kolumbijka opowiadała również o swych przyjaciołach, rodzinie.
Studentka miała także możliwość spróbowania tradycyjnych polskich potraw i deserów (okazało się, że Largeith jest zwolenniczką polskiej kuchni). Kolumbijka chętnie poznawała również ciekawe miejsca w naszej okolicy: zwiedziła ekspozycję w Ośrodku Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej, zagrodę Felicji Curyłowej w Zalipiu, zespół dworsko-parkowy w Brniu oraz renesansowy Ratusz w Tarnowie.
Warsztaty, które prowadziła studentka, były dla uczniów świetną okazją do sprawdzenia umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Kontakt z obcokrajowcem zwiększył motywację do nauki, gdyż uświadomił młodzieży, jak ważna jest dobra znajomość języka obcego. Doskonale dobrane materiały multimedialne, profesjonalizm połączony z dużą dozą humoru sprawiły, że warsztaty na długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników

relację z pobytu wolontariuszki opracowała Karolina Możny,klasa 1c