Zakończenie roku szkolnego klas trzecich

2017.05.04

zakoczenie roku szkolnego klas maturalnych 3 20170504 1908109023

28 kwietnia uczniowie klas maturalnych po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławkach. Otrzymali świadectwa ukończenia I Liceum Ogólnokształcącego. Nadeszła chwila rozstania, a wraz z nią czas refleksji, wspomnień, podsumowań, podziękowań i dobrych życzeń. Podczas uroczystej akademii pani dyrektor Barbara Golemo życzyła wszystkim dobrze zdanej matury oraz sukcesów w dalszym życiu.

Najlepszych nagrodzono dyplomami i nagrodami książkowymi. Pani Mariola Smolorz, naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej, wręczyła upominki uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom, którzy byli zaangażowani w pracę na rzecz szkoły. Podczas uroczystości głos zabrała także przedstawicielka Rady Rodziców p. Irena Kawa, która podziękowała nauczycielom za ich trud, pracę wychowawczą oraz życzyła maturzystom wspaniałych wyników podczas egzaminów.
Uroczystemu wręczeniu świadectw ukończenia szkoły oraz nagród towarzyszył program artystyczny przygotowany przez uczniów klas drugich pod kierunkiem swych wychowawców: p. Jolanty Jastrząb i p. Janusza Lecha.
Wielu uczniów nie kryło wzruszenia, gdy żegnało się ze swoimi koleżankami, kolegami, wychowawcami i nauczycielami. Wszak przez trzy lata mury szkoły były dla nich drugim domem. To tutaj rodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To tutaj to, co było obce i nieznane, stawało się zrozumiałe, przyjazne i bliskie.
Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia podczas zbliżających się egzaminów oraz wielu sukcesów w życiu!!!