Warsztaty w Ośrodku Spotkania Kultur

2017.03.31

warsztaty w orodku spotkania kultur 4 20170517 1439491268Dnia 20 marca br. uczniowie klasy 1b pod opieką pani mgr Bożeny Białas udali się do Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej. Odbyły się tam zajęcia mające na celu większą integrację grupy. Podczas wykładów świetnie porozumiewaliśmy się z Panią prowadzącą. Podejmowała ona jakże ciekawe i wartościowe tematy. Nie zabrakło również rozrywki. (Kasia S., Dominik S.)

Na początku spotkania klasa przedstawiła się mówiąc kilka słów o sobie. W celu szerszego zapoznania się z uczniami Pani psycholog, prowadząca warsztaty wykonała z uczniami kilka ćwiczeń, które sprawiły, że każdy z uczniów mógł dowiedzieć się czegoś nowego o swoich koleżankach i kolegach z klasy. Kolejna część warsztatów miała na celu ukazanie ważnych problemów współczesnego świata m.in. nietolerancji, złego traktowania przez rówieśników w szkole oraz terroryzmie. Uczniowie w tym celu wykonali kilka ćwiczeń. (Ada S.)
Na przykład w zabawie integracyjnej "Kto tak jak ja..." mieliśmy okazję przyporządkować siebie do najważniejszej (według nas) grupy społecznej do której należymy, a także wyobrazić sobie sytuację, w której moglibyśmy znaleźć się osobiście lub ktoś z naszych znajomych. Warsztaty zakończyliśmy przemyśleniami i rozmowami na temat problemów współczesnej młodzieży. (Patrycja W.)
Lecz to nie był koniec, ponieważ czekała nas jeszcze druga część w budynku postawionym przed urzędem miasta. Na początku mieliśmy zajęcia na zewnątrz. Pan, który prowadził to spotkanie opowiadał nam o historii Żydów. Później weszliśmy do budynku i tam dowiedzieliśmy się jeszcze innych ciekawych rzeczy o tym narodzie. (Wiktoria S.)
Cała klasa słuchała tego z wielką fascynacją, ponieważ mogła się wczuć w losy dawniejszych i mieszkających na tych terenach Żydów. Podczas potkanie mogliśmy się dowiedzieć dużo mądrych rzeczy. (Aleksandra K.)