Słowo o finale Szkolnego Konkursu z Języka Angielskiego

2017.05.03

fina szkolnego konkursu z jzyka angielskiego 2 20170517 1070900002To już kolejna edycja konkursu, który zachęca uczniów do sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy z języka, który stał się jednym z najpopularniejszych języków komunikacji międzynarodowej dzisiejszych czasów, a jego dobra znajomość powinna być koniecznością dla każdego wykształconego człowieka.
Jak co roku uczestnicy musieli rozwiązać zadania z zakresu: rozumienie tekstu czytanego, znajomość gramatyki i leksyki oraz parafrazowanie zdań. Wyzwanie nie należało do najłatwiejszych, ale każdy mógł spróbować sił, jako że konkurs miał formę testów odrębnych dla każdego oddziału, czyli osobno dla klas pierwszych, drugich i trzecich.

5 kwietnia 2017 r., podczas obchodzonego w naszej szkole Dnia Polonii Amerykańskiej, zostały wręczone dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców we wspomnianych kategoriach:
Klasy trzecie:
I miejsce Sylwia Cabaj IIIa
II miejsce Natalia Światłowska IIIa
III miejsce Klaudia Zaród IIIb, ex aequo Marcin Chłosta IIIa

Klasy drugie:
I miejsce Wiktoria Burzec IIb
II miejsce Katarzyna Ryczek IIa
III miejsce Dominika Bobro IIa

Klasy pierwsze:
I miejsce Anna Zych Ic
II miejsce Wiktoria Kawa Ib
III miejsce Dominika Cur Ib

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.