Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów

2017.05.03

powiatowy konkurs jzyka angielskiego dla gimnazjalistow 3 20170517 1136055532Angielski stał się językiem międzynarodowym. Jest uważany za lingua franca naszych czasów a liczba osób posługująca się tym językiem stale rośnie. Nic też dziwnego, że wielu uczniów gimnazjum stanęło w szranki, aby 5 kwietnia br. w naszej szkole zmierzyć się z konkursowym testem sprawdzającym ich umiejętność rozumienia tekstu oraz znajomość słownictwa i gramatyki.

Test nie należał do najłatwiejszych, ale wielu uczestników poradziło sobie z nim doskonale, o czym świadczy wyjątkowo długa lista nagrodzonych i wyróżnionych:
I miejsce Ewa Hońdo – Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej, nauczyciel przygotowujący – p. Lucyna Furga;
II miejsce Valeria Davolio – Gimnazjum im. Bohaterów Września w Szczucinie, nauczyciel – p. Marta Trznadel;
III miejsce Weronika Bączek – Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego, nauczyciel – p. Edyta Sajdak;
IV miejsce Gabriela Sajdak - Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej, nauczyciel przygotowujący – p. Monika Golonka;
V miejsce Joanna Gruchała – Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie, nauczyciel – p. Iwona Szkotak ex aequo Agnieszka Ryczek - Gimnazjum nr 3 w Gruszowie Wielkim, nauczycie – p. Barbara Kogut.
Przyznano również wyróżnienia dla:
Justyny Kłos-Kufel - Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej, nauczyciel przygotowujący – p. Monika Golonka;
Tomasza Morelewskiego - Gimnazjum nr 1 im. Jerzego Brauna w Dąbrowie Tarnowskiej, nauczyciel przygotowujący – p. Lucyna Furga.
Wszystkim dziękujemy za udział, nauczycielom gratulujemy uzdolnionych uczniów a laureatom życzymy wytrwałego rozwijania zainteresowania językiem angielskim i powodzenia na kolejnych konkursach i egzaminach.
Gratulujemy i zapraszamy na kolejną edycję.