Niezwykła wizyta

2017.06.13

wizyta modziey z kupienina i gruszowa 4 20170613 150904884412 czerwca gościliśmy w naszej szkole podopiecznych z Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego w Kupieninie oraz młodzież gimnazjalną z Gruszowa Wielkiego. Mieli oni okazję zobaczyć przedstawienie pt. Śpiąca królewna przygotowane specjalnie na tę okazję przez uczniów klas I b i I c pod opieką p. Martyny Majsak i p. Anny Janczak. Program został wzbogacony w piękne piosenki z bajek zaśpiewane przez uczniów: Dawida Sowę i Klaudię Pikul oraz p. Annę Zarzycką.

Ponadto podczas spotkania zaprezentowane zostały zwycięskie pantomimy z konkursu Bądź wielkim (nasi uczniowie zajęli w tym projekcie I i II miejsce w powiecie). Po części artystycznej młodzież i ich opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez nauczycieli naszego LO. Podopieczni Ośrodka Rewalidacyjno – Wychowawczego z Kupienina wzięli również udział w rozgrywkach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej. Młodzież gimnazjalna z kolei mogła uczestniczyć w pokazie doświadczeń chemicznych oraz okazów przyrodniczych.
Spotkanie umożliwiło młodzieży licealnej przełamanie przesądów na temat osób niepełnosprawnych. Było okazją do uczenia się empatii i tolerancji, pozwoliło im wczuć się w sytuację drugiego człowieka.
Spotkanie zorganizowała p. Martyna Majsak przy pomocy p. B. Białas, p. A. Janczak,
p. A. Ruty, A Zarzyckiej.