Wycieczka do Krakowa

2017.09.24

19 września 2017 r. uczniowie klas 2a, 2b i 2c pod opieką p. L. Lechowicza, p. P. Kołodzieja i p. A. Ruty pojechali na wycieczkę do Krakowa. Zwiedzili Muzeum Miasta Krakowa przy ulicy Pomorskiej 2, gdzie podczas II wojny światowej znajdowała się siedziba gestapo. Zobaczyli tam wystawę Krakowianie wobec terroru 1939–1945–1956, opowiadającą o złożonej historii miasta. Ekspozycja przygotowała młodzież do wizyty w celach, gdzie torturowano i mordowano Polaków walczących o wolną i niepodległą Polskę. Następnie uczniowie przeszli malowniczymi ulicami miasta do kolejnego punktu wycieczki - Celestatu, siedziby Krakowskiego Bractwa Kurkowego. Tutaj zapoznali się z historią i tradycjami tej organizacji, zobaczyli także symbol bractwa i najważniejsze insygnium króla kurkowego – srebrnego kura. Na koniec młodzież odwiedziła Wawel, dzielnicę Kazimierz i dotarła do kładki Ojca Bernatka.