Uczniowie naszego liceum na „Chemicznym Piątku” w PWSZ w Tarnowie

2017.11.24

10 listopada w PWSZ w Tarnowie odbył się kolejny wykład naukowy z cyklu „Tarnowskie Piątki Chemiczne”. Tym razem dr Małgorzata Martowicz przedstawiła zagadnienia związane z tematem: Czy na pewno wiesz co jesz? Chemiczne dodatki do żywności i ich wpływ na nasze zdrowie. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję posłuchać o tajemniczych „E” występujących na opakowaniach produktów spożywczych. Wiedza przekazana na wykładzie była sprawdzona krótkim testem. Dla uczniów, którzy najlepiej go napisali, przygotowano symboliczne upominki. Wśród zwycięzców znalazły się dwie nasze uczennice: Stefania Mirek z kl. 2b i Patrycja Piasecka z kl. 2c. Na zakończenie uczestnicy mogli zobaczyć kilka efektownych doświadczeń przygotowanych przez studentów Naukowego Koła Chemików OZON.