III edycja konkursu „PRoLog – wstęp do PRL-u”

2017.11.27

prolog wstp do prl u 4 20171127 118383980922 listopada uczniowie klasy 2a: Klaudia Partyńska, Klaudia Sroga, Karolina Sroka, Marcelina Żaba oraz klasy 1a: Aleksandra Piątek, Agnieszka Ryczek, Mateusz Kareta, Eryk Marnik wzięli udział w III edycji konkursu „PRoLog – wstęp do PRL-u”, którego tematem były lata 70. w Polsce Ludowej. Uczniowie rywalizowali pisząc test wiedzy na temat lat 70. oraz prezentując krótką formę artystyczną opowiadającą o tej dekadzie w PRL-u. Podczas zmagań młodzież wysłuchała wykładu wygłoszonego przez dr Agnieszkę Chłostę-Sikorską (Instytut Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego). Konkurs odbywał się pod patronatem Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Pedagogicznego, Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie.