Zabawa andrzejkowa

2017.12.11

andrzejki i otrzsiny 34 20171212 1513011044Koniec listopada to chwila wróżb i zabaw. Tradycyjnie obchodzone są andrzejki i katarzynki (te ostatnie niezbyt popularne ostatnimi czasy). U nas natomiast jest to czas uroczystego przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej. Jak co roku o tej porze szkolne mury były świadkiem „otrzęsin” – przyjęcia uczniów klas pierwszych do społeczności szkolnej.

Przed uczestnikami postawiono wiele trudnych do wykonania zadań, jak picie mleka „kocim” sposobem, owijanie „mumii”, ubijanie białka czy udzielanie niestandardowych odpowiedzi na pytania quizu. Pierwszoklasiści bez trudu poradzili sobie z tymi zadaniami. Otrzymali miano uczniów liceum ogólnokształcącego oraz okolicznościowe dyplomy – akt mianowania. Podobne dyplomy zostały wręczone wychowawcom: p. Mariuszowi Koniecznemu (kl. Ia), p. Małgorzacie Kacale-Niewiadomskiej (kl. Ib) i p. Annie Bugajskiej (kl.Ic).
Po zadowolonych minach i wybuchach śmiechu można sądzić, że zabawa andrzejkowa udała się wspaniale.