XII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Barana

ppiasecka barana7 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie rozegrała się XII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Barana. W tym roku odbyła się ona pod hasłem: „Poezja jest dla mnie odlewem branym z duszy”. Uczennica naszej szkoły – Partycja Piasecka z kl. I c – zdobyła w konkursie 3. miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Uczniów oceniało jury w składzie: Marek Karwala - profesor Uniwersytetu Pedagogicznego, Józef Baran – poeta, Tadeusz Trytek – zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Juliusza Słowackiego w Tarnowie, Kinga Białek – dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Górnym oraz Elżbieta Kowal – wychowawczyni szkolna poety.
Jury podkreślało, że uczestnicy konkursu byli świetnie przygotowani, doskonale rozumieli recytowane wiersze, wykazali się dobrą dykcją i mową ciała.
Do konkursu Patrycję przygotowała p. Anna Janczak.