„II wojna światowa- oczami świadków”

konferencja historyczna 7 20180201 154709522431 stycznia grupa uczniów naszej szkoły z klas: 2c, 1a, 1b wraz z opiekunem p. Przemysławem Kołodziejem uczestniczyła w Konferencji Naukowo-Edukacyjnej „II wojna światowa- oczami świadków” zorganizowanej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w ramach projektu „Młodzi dla AK_AK dla młodych” . W Muzeum AK pojawiło się około 300 uczniów m.in. z Krakowa, Brzeska, Dąbrowy Tarnowskiej i Niepołomic. Spotkali się z nimi mjr Stanisław Szuro i kpt. Włodzimierz Wolny.

Obaj byli w Armii Krajowej, a po wojnie represjonował ich komunistyczny Urząd Bezpieczeństwa. W wydarzeniu wziął udział wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Projekt edukacyjny „Młodzi dla AK_AK dla młodych” ma na celu niesienie pomocy żołnierzom Armii Krajowej oraz zainteresowanie młodzieży tematyką II wojny światowej. Bezpośrednie relacje osób, które przeżyły wojnę, stanowią niezwykłe źródło wiedzy dla uczniów.