Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej

wste16 marca uczniowie klasy 2a Bartłomiej Domański i Mateusz Irla pod opieką p. A.Gumułki wzięli udział w finale XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Informatycznej. Celem konkursu  jest ukierunkowanie myślenia młodego człowieka na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki, zainteresowanie młodzieży różnymi formami przekazu informacji przez pryzmat nowych technologii i rozwiązań informatycznych. Etap I odbył się online, a przystąpiło do niego ponad 700 uczestników z 37 szkół z całej Polski. W etapie finałowym konkursu uczniowie musieli rozwiązać test, wykonać zadanie praktyczne przy komputerze oraz zadanie z algorytmiki. Finał odbył się na zamku w Suchej Beskidzkiej.