Powiatowy konkurs czytelniczo-recytatorski „2018 Rokiem Zbigniewa Herberta”

27 marca w naszej szkole gościliśmy gimnazjalistów i uczniów klas siódmych z powiatu dąbrowskiego, którzy wzięli udział w powiatowym konkursie czytelniczo-recytatorskim „2018 Rokiem Zbigniewa Herberta”.

Młodzież musiała nie tylko zaprezentować wybrany przez siebie wiersz poety, ale również wykazać się znajomością wybranych utworów artysty. Poziom konkursu był wyjątkowo wyrównany, o czym może świadczyć fakt, że w części testowej większość uczniów uzyskała maksymalną ilość punktów. Gratulujemy uczestnikom zmagań ogromnej wiedzy! A oto wyniki konkursu:
I miejsce – Wiktoria Lubacz, Szkoła Podstawowa w Szczucinie;
II miejsce – Julia Tatarczuch, Szkoła Podstawowa nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej;
III miejsce – Jakub Bukała, Szkoła Podstawowa w Szczucinie;
wyróżnienie – Karolina Król, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gruszowie Wielkim.powiatowy konkurs czytelniczo recytatorski 6 20180327 1632030595W jury konkursu zasiadali: p. A. Janczak, p. J. Lech i p. B. Białas. W przygotowania włączyła się również p. A. Ruta. Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie nagród książkowych dla zwycięzców