Wyjazd z Erasmus+ do Zakopanego

W dniach 23.02-02.03.2018 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję po raz drugi uczestniczyć w programie "Erasmus+" zorganizowanym w Zakopanem.

Myślą przewodnią spotkania był temat: „Overcoming barriers and stereotypes as a way to united Europe, czyli przełamywanie barier i stereotypów jako sposób na zjednoczoną Europę”. Nasi uczniowie: Katarzyna Ryczek, Dominika Bobro, Monika Partyńska, Aleksanda Gronowska, Ewa Drąg i Daniel Pytlak wzięli udział w zajęciach integracyjnych mających na celu zjednoczenie młodych ludzi z różnych krajów.

Efektem pracy w małych międzynarodowych grupach było stworzenie przez uczniów wyjaśnienia znaczenia słowa kultura oraz przedstawienie ekranizacji mającej na celu walkę ze współczesnymi stereotypami. Po zakończonych zajęciach nasi licealiści odbyli wycieczkę nad Morskie Oko. W wolnych chwilach spacerowali po Krupówkach. Wieczory przeznaczone były na prezentacje kulturowe przygotowane przez młodzież z poszczególnych państw biorących udział w projekcie. Wspólnie spędzonym wieczorom towarzyszyły tańce i śpiewy. Udział w tym projekcie pozwolił naszym uczniom nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie oraz uświadomił licealistom, czym są stereotypy i jak z nimi walczyć, co na pewno zaowocuje w ich dorosłym życiu.