Sukces w konkursie wiedzy historycznej

Aleksandra Zielińska, uczennica klasy 2c, uzyskała tytuł finalistki (6 miejsce) ogólnopolskiego konkursu wiedzy historycznej ,,Klasówka powstańcza 2018''.

Konkurs ten stanowi cykliczne przedsięwzięcie wpisujące się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Zakres tegorocznej klasówki „Udział oraz zaangażowanie na rzecz Powstań Śląskich Polaków z Wielkopolski” uwzględniał w swojej treści także najistotniejsze aspekty pierwszego zwycięskiego powstania Polaków – Powstania Wielkopolskiego, którego 100. rocznicę obchodzimy w 2018 roku. W I etapie zmagań wzięło udział 533 uczniów ze 113 szkół z 9 województw. Do finału konkursu zakwalifikowało się 50 uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w I fazie. Finał klasówki powstańczej odbył się 26 kwietnia 2018 r. w Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach.
Do udziału w konkursie uczennicę zachęcił p. P. Kołodziej.

ola z