„Nie masz już w Polsce żydowskich miasteczek”

12 kwietnia 2018 r. w ramach Powiatowych Obchodów XVI Dnia Pamięci o Holokauście i Przeciwdziałaniu Zbrodni Przeciwko Ludzkości przeprowadzono szereg konkursów oraz innych działań upamiętniających tragedię narodu żydowskiego podczas II wojny światowej.

Przedsięwzięciom patronowali Starosta Powiatu Dąbrowskiego i Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
W programie obchodów znalazła się „Akcja żonkil” oraz spotkanie z młodzieżą amerykańską, realizującą projekt o Holokauście. Gościem honorowym była Pani Zofia Radziszewska – członek Stowarzyszenia Dzieci Holokaustu – która barwnie, ze swadą opowiadała o swoich wojennych przeżyciach z pespektywy dziecka. Zgromadzona młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała relacji oraz chętnie zadawała pytania.

Następnie w sali projekcyjnej Dąbrowskiego Domu Kultury do rywalizacji stanęli uczestnicy konkursów: wokalnego, recytatorskiego i tańca. Ogłoszono również zwycięzców konkursu literackiego.
Naszą szkołę reprezentowała liczna grupa młodzieży biorącej udział w konkursie recytatorskim i wokalnym – oczywiście z sukcesem!konkurs o holokaucie 12 20180420 1581201378W konkursie wokalnym nagrodzeni zostali:
I miejsce Izabela Łapa (IIb)
II miejsce Dawid Sowa i ex aequo zespół ZLOT w składzie: Weronika Anioł, Agnieszka Baran, Dominika Augustyniak, Gabriel Mirek (Ib), Aleksandra Piątek, Aleksandra Wałaszek, Aleksandra Węgiel (Ia)
W konkursie recytatorskim:
Patrycja Piasecka (Ic) - wyróżnienie
Opiekunami merytorycznymi uczniów byli: p. Bożena Białas, p. Anna Janczak i p. Janusz Lech
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!