„To learn or not to learn, that is the question.”

7 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbył VII Powiatowy Konkurs z Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

W konkursie zmierzyli się uczniowie klas gimnazjalnych i siódmych ze szkół, które po reformie wróciły do swoich dawnych nazw.
Zadaniem uczestników było rozwiązać test, który dotyczył rozumienia tekstu pisanego oraz znajomości struktur leksykalno-gramatycznych. Wszyscy gimnazjaliści poradzili sobie znakomicie, jednakże najlepszymi okazały się:
1. miejsce Oliwia Trójniak – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie (opiekun – p. Anna Jurek)
2. miejsce Barbara Hnatyk – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej (opiekun – p. Monika Golonka)
3. miejsce Natalia Jurek– Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie (opiekun – p. Anna Jurek)
Były też wyróżnienia, a otrzymały je:
Emilia Soja – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej (opiekun – p. Monika Golonka)
Kinga Janusiewicz – Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Dąbrowie Tarnowskiej (opiekun – p. Monika Golonka)
Paulina Marszalik – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Mędrzechowie (opiekun – p. Anna Jurek)
Nagrody ufundowane były, m.in. przez Chicagowski Klub Polonijny.
Konkurs zorganizowany został przez p. Annę Bugajską, p. Lidię Ostręgę, p. Małgorzatę Kacałę-Niewiadomską oraz p. Bożenę Białas.
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na kolejne edycje konkursu!