Staż licealistek z Francji w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej

Na przełomie marca i kwietnia 2014 roku, dwie uczennice z naszego bliźniaczego liceum we Francji odbywały miesięczny staż w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Ponieważ uczennice te uczęszczają do klasy o profilu pomoc medyczna, mają obowiązek odbywania praktyk w przychodniach, szpitalach, hospicjach, czy też w domach pomocy społecznej. Jako że nasza szkoła nawiązała w roku ubiegłym współpracę z liceum w Châlette-sur-Loing, Dyrekcja tamtejszego liceum zwróciła się do Dyrekcji szpitala oraz do naszej Pani Dyrektor
z pytaniem o możliwość odbycia stażu przez dwie uczennice w szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej. Po uzyskaniu zgody na odbycie praktyk oraz na pobyt w internacie naszej szkoły, Océane i Morgane przybyły na miesięczny staż do Dąbrowy Tarnowskiej. Na co dzień mieszkały w internacie, a weekendy spędzały u rodzin. Swój pobyt określiły jako bardzo udany i owocny. Miały bowiem okazję nie tylko poznawać tajniki ich przyszłego zawodu
w czasie pracy na oddziale szpitala, ale również przyjrzeć się polskiej kulturze, kuchni, polskim obyczajom. Zapoznały się także z uczniami naszej szkoły mieszkającymi na co dzień w internacie, z którymi spędzały wolny czas. Do dziś otrzymujemy od nich maile ze słowami podziękowania za zorganizowanie wspaniałego pobytu w naszym mieście.