Redakcja

Pierwszą stronę LO stworzył 1998r, niedługo po podłączeniu liceum do Internetu, Jan Pieczykolan (uczeń klasy informatycznej). Ślady tej strony widać do dzisiaj – np. Historia szkoły, Patron szkoły, Księga Gości. Po nim prowadzenie strony przejął Kamil Kądzielawa (również uczeń klasy informatycznej). Kamil stworzył w HTML-u własną stronę, na bieżąco wzbogacał ją skryptami Javy, istniały linki do bramek sieci komórkowych, odliczanie dni do matury itp. Następnie przez kilka miesięcy pracę przy stronie internetowej naszej szkoły kontyntynuował Maciej Wężowicz.

Pierwszym opiekunem szkolnej strony internetowej był p. Stanisław Mazur.

Kolejne wizerunki strony były lepsze. W 2003 roku Marcin Krawczyk zgłosił  gotową propozycję nowocześniejszej strony w php oraz zajął się jej administracją.

Większość uczniów, jak również gości, pamięta ten oto image:

Odchodząc "na zasłużoną emeryturę", Marcin przekazał uprawnienia do prowadzenia strony Norbertowi Garbarzowi i Mateuszowi Jaje. Nowi webmasterzy kontynuowali stronę zgodnie ze wskazówkami Marcina aż do roku 2007, kiedy oni zakończyli naukę w LO. Od 2007r. prowadzenie strony przejęli uczniowie TI: Łukasz Moździerz i Wojciech Obara.

W 2007 roku p. Stanisław Mazur przeszedł na zasłużoną emeryturę, a opiekę nad stroną przejęła p. Magdalena Kapłońska. Obecnie tą funkcję pełni p. Anna Foszcz, natomiast nad poprawnością ortograficzną i stylem tekstów czuwa p. Anna Janczak.
Od roku szkolnego 2008/2009, dzięki ciężkiej pracy Wojtka i Łukasza, nasza szkolna witryna została gruntownie zmieniona. Chłopcy wykorzystali system zarządzania treścią joomla, by poprawić wygląd i funkcjonalność strony. Przyjemny interfejs, przejrzystość i czytelność informacji powinny zachęcać gości do przeglądania strony.

Grono twórców i administratorów szkolnej witryny powiększyło się o dwóch uczniów Technikum. Dołączyli do niego: Łukasz Kochanek i Mateusz Bal, których głównym zadaniem jest troska o prawidłowe funkcjonowanie strony i uzupełnianie informacji.
Fotografie zamieszczane w galerii od 2012 roku są autorstwa uczennicy liceum, Magdaleny Jachym.

Dziękujemy p.Stanisławowi Mazurowi za przesłane informacje