Polish - American Day

polish american day 21 20170517 1740615732Tradycją w naszej szkole stał się obchodzony corocznie Dzień Polonii Amerykańskiej. W tym roku połączyliśmy dwa przedsięwzięcia tj. konkurs z języka angielskiego dla gimnazjalistów z wyżej wymienionym wydarzeniem. Odbyło się to 5 kwietnia br.
Głównym punktem tegorocznej edycji Dnia Amerykańskiego było wystąpienie zaproszonego gościa, dr Anny Jastrzębiec Witowskiej, która ciekawie opowiadała o początkach polskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych oraz przybliżyła realia życia społecznego i kulturalnego Amerykanów polskiego pochodzenia.

Wykładowi towarzyszyła prezentacja, zawierająca archiwalne zdjęcia i ciekawostki językowe i historyczne. Pogadance Pani Witowskiej przysłuchiwała się zarówno młodzież naszej szkoły jak i zaproszona młodzież gimnazjalna.

Podczas prezentacji nie mogło zabraknąć wspomnienia postaci Tadeusza Kościuszki, patrona naszej szkoły, bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych.
Mamy nadzieję, że tego rodzaju przedsięwzięcia nie tylko dostarczają nowej wiedzy, ale również sprzyjają budowaniu naszej tożsamości narodowej.