Kolejny Sukces Tenisistów z naszego Liceum

Tuż przed rozpoczęciem Świąt Wielkanocnych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Finale Wojewódzkim Małopolskiej Licealiady Młodzieży w tenisie stołowym drużynowym.


Nasza drużyna w składzie Daniel Lis (3A), Adrian Kądzielawa(1A), Paweł Leżoń(3B) aby zdobyć kwalifikację do tego turnieju w którym brały udział najlepsze zespoły wśród szkół średnich musiała rozegrać eliminacje na kilku szczeblach rozgrywek. Rozpoczęli od turnieju Powiatowego w ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej gdzie zwyciężyli bez porażki pokonując trzy pozostałe drużyny szkół naszego powiatu. W rozgrywkach rejonowych w których wzięło udział 10 drużyn ze wschodniej małopolski byli również niepokonani zwyciężając szkoły z Czchowa, Starego Sącza, Gorlic i Tarnowa, a w finale rozgrywek pokonali zespoły z I Liceum w Tarnowie i w walce o I miejsce zawodników z Zakliczyna. Dzięki temu awansowaliśmy do finału wojewódzkiego z pierwszego miejsca mogąc liczyć na korzystne rozstawienie w rozgrywkach finałowych.

W finale w Nowym Targu na hali sportowej KS Gorce reprezentowali nas Daniel Lis i Adrian Kądzielawa, mecze rozgrywano systemem tzw. rosyjskim czyli do dwóch przegranych. Pierwszy mecz rozegrano z zespołem z Liceum Ogólnokształcącego w Skawinie gdzie odnotowaliśmy zwycięstwo 3-1. W drugim spotkaniu trafiliśmy na silny zespół z Zespołu Szkół Łączności w Krakowie. Po rozegraniu meczy singlowych był stan remisowy i z przebiegu systemu rozgrywania meczu wynikało że gra deblowa będzie miała decydujące znaczenie dla meczu. Po bardzo zaciętej walce niestety ulegliśmy w tym spotkaniu 2-3 i mimo wygranego jeszcze jednego meczu singlowego w całym spotkaniu ulegliśmy 2-3. Jak się okazało była to jedyna porażka w całych rozgrywkach tegorocznych, zresztą z późniejszymi zwycięzcami całego turnieju i zdobywcami tytułu Mistrza Wojewódzkiego. Kolejnymi spotkaniami w walce o 3 miejsce był mecz z I Liceum w Tarnowie wygrany 3-1 i w walce bezpośredniej o brązowe medale pokonaliśmy zawodników Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata w Krakowie. Ciekawostką jest że nasz zawodnik Daniel Lis nie przegrał ani jednego meczu w czasie eliminacji i finałów w całej edycji tegorocznego turnieju !!!
Nagrody w postaci pucharów i medali dla zawodników wręczali organizatorzy turnieju sędzia główny p. Józef Guzik oraz członek zarządu MSZS p. Stanisław Mrowca – pierwszy trener Justyny Kowalczyk.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!
Opracował Borsa Michał.