Dzień Otwarty 2018

23 kwietnia w ramach Dnia Otwartego gościliśmy gimnazjalistów zainteresowanych nauką w naszej szkole.

W tym dniu młodzież zapoznała się z proponowaną przez nas ofertą edukacyjną na następny rok szkolny. Uczniowie pod opieką swoich starszych kolegów mieli okazję poznać wszystkie najważniejsze miejsca w budynku. Na gimnazjalistów czekały liczne atrakcje: pokazy laboratoryjne z chemii i biologii, gry i zabawy językowe, rebusy matematyczne, quizy z języka polskiego i historii, gry sportowe, występ tańczących dziewcząt oraz liczne prezentacje multimedialne w pracowniach. Młodzież mogła również spróbować swoich sił na strzelnicy. Gimnazjaliści obejrzeli także pokaz przygotowany przez jednostkę 3059 Związku Strzeleckiego „Strzelec”, która zaprezentowała akcję odbicia porwanego. Pan Andrzej Ziobrowski, podpułkownik Straży Granicznej, specjalnie zaproszony na tę okazję przedstawił nowy profil w naszym liceum: klasę straży granicznej (klasę mundurową). Miłośnicy gier komputerowych i pasjonaci informatyki mieli okazję spotkać się z trenerem e-sportu p. Kamilem Tarką, który będzie prowadził zajęcia w klasie politechnicznej. Zwiedzanie umilała muzyka, także ta na żywo w wykonaniu szkolnego zespołu ZLOT. Młodzież gimnazjalna zapoznała się z ofertą edukacyjną naszego liceum na rok szkolny 2018/2019: klasą medyczną, klasą pedagogiczno-psychologiczną, klasą politechniczną (e-sportową), klasą służby publicznej, klasą turystyczno-ekonomiczną, klasą straży granicznej( mundurową) i klasą sportową :) Każdy gimnazjalista mógł wczuć się w atmosferę naszego liceum i poznać nauczycieli oraz zdobyć informacje na temat działań podejmowanych w szkole. Oprowadzający licealiści starali się odpowiedzieć na pytania młodszych kolegów, którzy już niedługo podejmą decyzję wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Wszyscy uczniowie gimnazjów i ich opiekunowie mogli liczyć na poczęstunek przygotowany przez uczniów i nauczycieli. Najlepszych uczestników quizów, konkursów nagrodzono drobnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom za przybycie! Mamy nadzieję, że spotkamy się we wrześniu.