Pożegnanie maturzystów

27 kwietnia 2018 r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.

Był to dzień wyjątkowy, czas refleksji, podsumowań, zarówno dla uczniów, jak i ich wychowawców, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości.

Uroczystość składała się z dwóch części. Podczas pierwszej klasom młodszym został uroczycie przekazany sztandar szkoły.

Pani Joanna Ohratka, Sekretarz Rady Powiatu, wręczyła nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe dla uczniów klas trzecich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Następnie Pani Anna Jastrzębiec – Witowska, Radna Powiatu Dąbrowskiego, przekazała 3 nagrody pieniężne uczniom, którzy wyróżnili się działalnością artystyczną i sportową.

Przedstawicielka Rady Rodziców, pani Agata Leżoń, podziękowała dyrekcji i całemu gronu nauczycielskiemu za trud włożony w naukę i wychowanie młodzieży, a maturzystom życzyła powodzenia w czasie zbliżającej się matury. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która podsumowała 3-letni okres nauki uczniów w liceum, gratulowała trzecioklasistom ich dojrzałości, życzyła wiary we własne siły i umiejętności, mądrego wykorzystania wiedzy w dorosłym życiu, wielu sukcesów osobistych i zawodowych, odkrywania pasji i realizowania marzeń oraz oczywiście powodzenia na egzaminie maturalnym. Następnie razem z wychowawcami – panią Jolantą Jastrząb i panem Januszem Lechem – rozdała świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Nagrodzeni zostali również uczniowie wykazujący się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Ponadto zostały wręczone Rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania.

W drugiej części uroczystego spotkania odbyła się akademia przygotowana przez klasy drugie pod kierunkiem wychowawców: p. Anny Gumułki, p. Agnieszki Ruty i p. Leszka Lechowicza. Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy powodzenia i trzymamy za nich mocno kciuki !!!