Śpiewamy dla Konstytucji

6 maja br. już po raz kolejny braliśmy udział w patriotycznej imprezie, na skwerze przed urzędem miejskim, z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość była tym bardziej podniosła, gdyż w tym roku obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości , o czym wspomniano w okolicznościowych przemówieniach wygłoszonych przez burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej p. Krzysztofa Kaczmarskiego oraz posła na p. Wiesława Krajewskiego. Piękna słoneczna pogoda zachęciła wielu dąbrowian do uczestnictwa w festiwalu, jak i wspólnego śpiewania.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy Ib, przygotowani przez p. Małgorzatę Kacałę-Niewiadomską, śpiewający utwór Niepokorna, niepodległa, oraz zespół ZLOT w składzie: Weronika Anioł, Agnieszka Baran, Dominika Augustyniak, Aleksandra Piątek i Aleksandra Węgiel. Zespołowi towarzyszył gościnnie Piotr Baran. Zespół wykonał trzy utwory: Panie generale (z rep. Haliny Mlynkovej), Nadzieja (z rep. Jacka Wójcickiego) i Warto jest wierzyć (utwór z filmu Zerwany kłos). Do występu zespół został zachęcony przez p. Bożenę Białas.