Przedstawienie A to Polska właśnie...

11 października o godzinie 18.00 w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość.

Zaproszeni goście, nauczyciele, rodzice i uczniowie mieli okazję obejrzeć przedstawienie A to Polska właśnie… przygotowane na podstawie Wesela i Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego.
W projekt upamiętniający 100 – lecie odzyskanie niepodległości przez Polskę zaangażowała się cała społeczność szkolna. Wystąpiło 20 uczniów, którzy wcielili się w postacie z dzieł Wyspiańskiego, niemal czterdziestoosobowy chór oraz 12 tancerzy. Zgromadzeni goście byli pod wrażeniem wspaniałej gry aktorskiej naszej młodzieży, która z ogromnym zaangażowaniem przedstawiła sceny pokazujące różne warstwy społeczne, udowadniając, że obraz Polski z początku dwudziestego wieku nakreślony przez Wyspiańskiego daje się zastosować i do czasów współczesnych. Spektakl dopełniały brawurowo wykonane piosenki, które korespondowały z tekstem dramatów Wyspiańskiego. Publiczność była zachwycona wysokim poziomem ich przygotowania. Duże wrażenie zrobił także krakowiak będący integralną częścią przedstawienia. W spektaklu ogromną rolę odegrały również piękne dekoracje nawiązujące do krajobrazu Polski zmieniającego się na przestrzeni lat. Nie ulega wątpliwości, że do sukcesu widowiska scenicznego przyczyniło się profesjonalne oświetlenie
i nagłośnienie zapewnione przez firmę PST SYSTEM.
Po przedstawieniu głos zabrała Pani Dyrektor Barbara Golemo, która w swym przemówieniu przypomniała krótko najważniejsze wydarzenia prowadzące do odzyskania niepodległości przez Polskę. Odczytała również okolicznościowy list od Pana Posła Władysława Kosiniaka-Kamysza. Następnie przemawiali: Pan Starosta Tadeusz Kwiatkowski, Pan Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, Ksiądz Proboszcz Stanisław Cyran. Gratulowali oni uczniom pięknego występu a nauczycielom tak zdolnej młodzieży. Po przedstawieniu goście zostali zaproszeni na poczęstunek, a także do zwiedzania szkoły i obejrzenia przygotowanych na tę okoliczność ekspozycji.

Relacja e-kuriera: