„Jaka rewolucja czeka nas z powodu perowskitów”?

W piątek 12 października uczniowie z klas: Ib, IIb i Ic

pod opieką nauczycieli pani Moniki Piekielniak-Kozik i pani Anny Zarzyckiej uczestniczyli w pierwszym w tym sezonie wykładzie naukowym z cyklu „Tarnowskie Piątki Chemiczne”. Prowadzący wykład dr Rafał Kurczab opowiedział uczniom o grupie minerałów, które z uwagi na swoje niezwykłe właściwości mogą w najbliższym czasie spowodować prawdziwą rewolucję technologiczną ze znaczącym udziałem polskich naukowców. Po wykładzie został przeprowadzony krótki test sprawdzający, a spośród uczniów, którzy najlepiej go napisali, wylosowano pięcioro szczęśliwców, którzy otrzymali pamiątkowe nagrody. Gratulujemy nagrodzonym☺ Najciekawszym momentem wykładu był pokaz efektownych doświadczeń chemicznych przygotowanych przez studentów Naukowego Koła Chemików OZON.