Wolontariat

Dzień Matki

30 maja 2018 r. z okazji Dnia Matki wykonaliśmy koncert w Domu Pomocy Społecznej. Przygotowaliśmy kilka piosenek i recytację wierszy, wybrane zamieszczono poniżej:

Czytaj więcej...

Życzenia wielkanocne

Czas świąt Wielkiej Nocy jest czasem szczególnym. Ludzie życząc sobie wszystkiego najlepszego, przekazując dobre słowo umacniają się wzajemnie na duchu.

Wolontariuszki pełniące dyżury w Domu Pomocy Społecznej wiedzą najlepiej, jak wiele trzeba włożyć serca, aby wykonywać odpowiedzialnie pracę w tej instytucji. 28 marca 2018 r. Jula, Kasia, Karolina I Ania udały się do Hospicjum, by na ręce Pani dyrektor Urszuli Mróz złożyć życzenia świąteczne.

Nie zapomnieliśmy również o Jednostce Wpierającej Rodzinę i Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym, gdzie również złożyliśmy życzenia spokojnych i pogodnych świąt.

Czytaj więcej...

8 marca w DPS

Choć za oknem jeszcze zawieje zimny wiatr – w sercach wiosna. Dzisiaj Dzień Kobiet. Życzymy Paniom pracującym w Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej zdrowia, wytrwałości w wykonywaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy, realizacji marzeń, a przede wszystkim obfitości łask bożych na każdy dzień.

Czytaj więcej...

1 lutego 2018 r. w Domu Pomocy Społecznej

przedstawienie w dps 6 20180312 1434400793Okres Bożego Narodzenia powoli mija… I przychodzi chwila refleksji, że oto kolejny ważny czas w naszym życiu odpływa. Może nie do końca wykorzystaliśmy go? Może mogliśmy coś wiecej zrobić? Może mogliśmy podjąć trafniejsze decyzje?

Chcąc zaakcentować ten mijający czas, po namyśle, postanowiliśmy pokazać jeszcze raz inscenizację, która została przygotowana i przedstawiona w szkole przez klasę Ib pod kierunkiem Pani Małgorzaty Kacały-Niewiadomskiej. Były to sceny z życia rodziny przygotowującej Wigilię - humorystycznie ujęte sytuacje. Z przedstawieniem udaliśmy się do Domu Pomocy Społecznej. Nasze pojawienie się w tej instytucji jest zawsze mile widziane; jesteśmy zawsze serdecznie witani. Tak było i tym razem, a inscenizacja na pewno wniosła wiele radości.

Dla pensjonariuszy, które spędzają większość czasu w murach dąbrowskiego DPS-u, nasze wizyty są zawsze wielkim wydarzeniem i oderwaniem się na chwilę od prozy dnia powszedniego.

Cicha noc, święta noc…

koncert kold w dps 12 20180312 1507485747Jest nam zawsze niezmiernie miło brać udział w przedstawieniach dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. Zawsze jesteśmy serdecznie witani, a podopieczni, jak i pracownicy tej instytucji, mogą na chwilę oderwać się od monotonii codziennych spraw. Dlatego też 25 stycznia 2018 r. wybraliśmy się tam z radością i z koncertem bożonarodzeniowym. Wśród prezentowanych przez nas utworów były tradycyjne kolędy, pastorałki i współczesne piosenki świąteczne. Po koncercie każdy uczestnik otrzymał z rąk Pani dyrektor drobny upominek.

W ten sposób chcieliśmy podsumować kończący się okres Bożego Narodzenia. Ponadto nasze polskie kolędy są tak piękne, że wydaje się, iż zawsze jest mało okazji do ich śpiewania...